Сьогодні у Ковелі через «формулу Штайнмаєра» скликають позачергову сесію ради


Сьогодні, 4 вересня, у Ковелі об 11 годині відбудеться позачергова сесія міської ради, де депутати планують ухвалити звернення до Президента України Володимира Зеленського щодо погодження українською стороною «формули Штайнмаєра». Про це пише ПроКовель. Об этом сообщает govoritkiev.in.ua со ссылкой на СМИ.

На своїй сторінці у Фейсбук голова фракції у міській раді «Європейська Солідарність», депутат Сергій Кошарук виклав повний текст ймовірного звернення від депутатського корпусу Ковеля, яке очікують прийняти.

«Ми, депутати Ковельської міської ради, вкрай занепокоєні ситуацією, яка склалася в Україні.

Вважаємо, що ніякої капітуляції перед Російською Федерацією бути не може, а вона цілком реальна за умови надання окупованим областям особливого статусу за так званою «формулою Штайнмаєра».
Пропозиція була розроблена в Кремлі і захищає виключно російські інтереси. В жодному разі не можна довіряти Росії та йти на поступки: лише у вересні 2019 року, попри оголошене перемир’я, на фронті загинуло 11 українських військових та було поранено 41 особу.
«Формула Штайнмаєра» де-факто є «формулою Путіна», про що свідчать коментарі політиків та ватажків так званих «республік» на окупованій частині Донбасу.
Новий закон про особливий статус окупованих ворогом областей, запропонований командою Володимира Зеленського, напевно перетворить Україну на федерацію, запровадивши автономії у Донецькій та Луганській областях.
На нашу думку погодження так званої «формули Штайнмаєра» – це перший крок на шляху до здачі українських інтересів країні-агресору. Це ні що інше, як спосіб дозволити Путіну офіційно мати «представництво» в Україні у вигляді узаконених автономних республік, які житимуть в Україні, але за законами Російської імперії.
Крім того, не можна допустити, щоб урегулювання ситуації на Донбасі через надання цим територіям особливого статусу призвело до втрати перспективи повернення Криму. Ми категорично проти розміну територій. І Крим, і Луганська, і Донецька області є територією України, які захопив ворог і вони мають бути повернуті.
Врегулювати конфлікт означає вивести російські окупаційні війська, провести роззброєння незаконних збройних формувань, перекрити неконтрольовану ділянку українсько-російського кордону, вивести важку техніку та артилерію, відновити роботу українських ЗМІ та політичних партій на території Луганської та Донецької областей і лише після цього перейти до політичного процесу.
Вимагаємо врахування нашої позиції при прийнятті відповідних рішень щодо проведення місцевих виборів на окупованих територіях Донбасу, статусу цих територій та рішень щодо військових дій, зокрема розведення військ і часткової втрати контролю над повернутими українськими землями, за що заплачено кров’ю наших героїв».

Джерело статті: “https://pravda.lutsk.ua/sohodni-u-koveli-cherez-formulu-shtajnmaiera-sklykaiut-pozacherhovu-sesiiu-rady/”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя